| MissDevilish666 a întrebat:

Știți vreun site de unde îmi pot cumpăra niște cărți bune și ieftine?
Și ce cărți îmi recomandați? Gen dramă,mister, horror sau ficțiune, cum ar fi seria Vânătoare nocturnă de Jeaniene Frost...

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Sub aceeasi stea de John Green(eu am citit-o in engleza- se numeste The Fault in our Stars)
si
Jurnalul unui adolescent timid de Stephen Chbosky - in engleza The perks of beign a wallflower

Le-am citit pe amandoua si m-a vazut si filmele, cerde-ma, merita citite!(si vazute, in cazul filmelor)

8 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Am citit cand aveam vreo 13-14 ani ''Insula Misterioasa'' de Jules Verne. E o carte foarte buna! Poate ca o gasesti si prin librariile din orasul tau!
Acum vreo luna am terminat ''L'etranger''= ''Straninul'' de Albert Camus. A trebuit sa o citesc pentru scoala! Cartea e mica ca dimensiune si are vreo 200 de pagini. La inceput nu prea m-a atras, dar pe la jumatate, deja voiam intruna sa vad ce se va intampla in continuare happy Cartea este bagata in categoria ''Absurd''. Este vorba despre un om care este ca un ''strain'' in lumea asta!
Pe viitor as vrea sa citesc ''Metro 2033'' de un scriitor rus, nu mai stiu cum il cheama, pentru ca am jucat si jocul happy si ''The Exorcist'' pentru ca am vazut si filmul care este dupa multi cinematofili este cel mai tare film horror din toate timpurile happy
Citisem undeva ca pe coperta cartii ''The Exorcist'' scrie ''Stinge luminile in casa si aprindele in minte'' parca... laughing
Oricum, spor la citit happy

| Iunona a răspuns:

Carti ieftine, calitate foarte buna: http://www.artlibris.ro/
Iti pot recomanda Edgar Allan Poe, T.S. Eliot ( Doryan Grey), G. orwell- 1984.

| CartofiorDulce a răspuns:

Sta e cel mai bun:
http://www.artlibris.ro/

| danutzz008 a răspuns:

Elefant.ro
www.coltulcolectionarului.ro (anticariat)
Cele mai bune site-uri in opinia mea.
Recomandari:
Jocurile Foamei (trilogia) - Suzanne Collins
Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz
Doamna Bovary - Gustave Flaubert
Unde se avanta vulturii - Alistair MacLean
Zece negri mititei - Agatha Christie
The Shining - Stephen King

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Ia-ti Codul lui Davinci

| titigreaca85 a răspuns:

Da-mi funda si iti raspund

| MissDevilish666 explică (pentru titigreaca85):

Crezi că m-am născut ieri?

| carti a răspuns:

Uite aici gasesti carti ieftine si grupate pe categorii. Iti poti alege din ce domeniu doresti. http://bit.ly/1baABWz