| Mara6392 a întrebat:

Bună! Știți niște cărți triste?

7 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Romanele lui Hassel

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Dezumanizat de Osamu Dazai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"The Fault in Our Stars" de John Green - o poveste de dragoste între doi adolescenți cu cancer.

"The Book Thief" de Markus Zusak - o carte despre o fetiță care trăiește în Germania nazistă și își găsește alinarea în cărți.

"A Little Life" de Hanya Yanagihara - o carte despre patru prieteni care își trăiesc viața la New York City și se confruntă cu traumele din trecut.

"Never Let Me Go" de Kazuo Ishiguro - o carte despre oameni clonați care își descoperă destinul teribil.

"The Kite Runner" de Khaled Hosseini - o carte despre prietenia dintre doi băieți din Afganistan și consecințele războiului și ale trădării.

| AdioTPU a răspuns:

Volumul Plumb de George Bacovia.

| Smolbean a răspuns:

All that bright places, Looking for Alaska, The fault in our stars, Băiatul cu pijamale în dungi, Tatuatorul de la Auschwitz

| Bombonica24 a răspuns:

Orice carte scrisa de Colleen Hoover.

| Victoriaaaa29 a răspuns:

Incearca aici: https://ochiipeea.com/elefant-carti/
Vei gasi o gama larga de carti triste de citit