| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Aș vrea să încep o carte și mai târziu,dacă o termin,să o public. Întrebare mea este cum aș putea face să o public mai târziu, deoarece vreau să mă ocup de toate detaliile până să încep;-)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Greselile gramaticale sunt corectate la editura, totul este sa o accepte si aceasta daca este foarte buna.
Pe cont propriu se publica incheind un contract cu o tipografie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

M-ai bine dispus!
Tu cum crezi ca poti publica o carte inainte de a o scrie sau a o termina?
Dupa ce ai terminat-o poti s-o publici oricand, imediat dupa terminare sau dupa o perioada, cat vrei de lunga.
Publicarea se poate face in 2 feluri: o publica o editura sau o faci tu pe cheltuiala ta.

| Tyberiu2000 explică (pentru Ioandelasal):

Să vorbesc cu o editură ar fi destul de greu,deoarece trebuie să găsesc o editură care să fie de acord cu publicarea ei, plus că nu știu cum ar veni cu problemele gramaticale, că până la urmă se mai găsește câte-o greșeală două la câteva cuvinte și nu prea cred că aș avea atâta timp să o iau cap-coadă când o termin să văd ce și cum am greșit, iar de la editură nici naiba nu cred că ar edita-o.Iar pe cont propriu mi se pare imposibil, deoarece habar n-am ce sau cum ar trebui să fac.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Greselile gramaticale sunt corectate la editura, totul este sa o accepte si aceasta daca este foarte buna.
Pe cont propriu se publica incheind un contract cu o tipografie.