| Koyzu a întrebat:

Bună, TPU! Am 13 ani şi m-am gândit să scriu o carte. După ce am stat putin pe gânduri, am realizat că la această vârstă aş putea să scriu maxim nişte eseuri pentru nişte concursuri. Îmi puteti spune voi la ce concursuri pot participa? PS: Fundă!

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Profesoara/profesorul ta/tau de limba romana trebuie sa-ti spuna pentru ca de obicei se participa prin intermediul ei/lui, ea/el trebuie sa-ti trimita eseul la concurs si oricum e cea/cel mai in masura sa-ti spuna la ce poti participa, avand cunostinte si stiind cam ce concursuri se desfasoara atat in regiunea din care esti tu cat si concursuri mai mari.
Dupa ora, mergi si vorbeste cu ea si spune-i ce ai de gand si daca te poate ajuta cu niste sfaturi si daca stie ce concursuri sunt. happy