| ImiPlaceMarmelada a întrebat:

Bună, TPU! Am citit recent "Lanțul" de Adrian McKinty, carte ce m-a impresionat, acțiunea plină de adrenalină și final neașteptat.
Ce cărți de genul mai pot citi, putin macabre, dar care au și o mică poveste de dragoste?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dispariția, dublura, și cam orice carte d tess geristen dar astea au fost preferatele mele
ai mai putea citi și 10 negri mititei de agatha christie

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

A și ar merge și doamnișoara christina chiar dacă nu e neapărat macabră

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Macabre mai putin, dar drama + dragoste da:
Primarul din Casterbridge,
Jude Nestiutul,
Tess D'Urbervilles, Departe de lumea dezlănțuita, Doi ochi albaștri.
(toate de Thomas Hardy)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macabre si cu povesti de dragoste?
Incearca Biblia (Vechiul Testament).