| GrellSutcliff a întrebat:

Buna, TPU.
Am inceput de ceva timp sa scriu poezii si as vrea sa public si eu macar una intr'o revista literara sau ceva, orice. Poeziile mele apartin curentului literar simbolism. Poetul meu preferat este George Bacovia.
Am auzit de un concurs organizat de editura Litera cu poezii si proza pentru tineri debutanti si as vrea sa ma inscriu si acolo, dar nu sunt sigura ca o sa iasa ceva. Eu am 14 ani si sunt in clasa a VII-a si chiar as vrea sa mi se publice macar o poezie.
Anyway, puteti sa'mi dati site-uri sau macar nume de reviste literare care au rubrica cu poezii trimise de la cititori?
Multumesc anticipat, sa aveti o zi buna.

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Ai putea sa trimiti la reviste de adolescenti creatiile tale, gen revista Bravo sau sa-ti faci un blog, unde multa lume poate sa ti le vada.Bafta si sper ca poeziile sa-ti fie apreciate la adevarata lor valoare.

| GrellSutcliff explică (pentru Fineness):

Uh... nu stiu ce sa zic, Bravo nu cred ca are vreo categorie in care cititorii scriu poezii, si nici nu cred ca ei cauta, mai ales, poezii cu cavouri. Am trimis unui site interesat in care cititorii trimit poezii asemanatoare cu ale mele, acum astept sa vad daca mi-a publicat poezia.
Mersi oricum.

2 răspunsuri:
| bLu3eYeZ a răspuns:

Ok.