| ScriptS3 a întrebat:

Am o intrebare si sper ca ma puteti ajuta. Vreau un rezumat pe scurt la fabula,, Leul Biruit De Om" de Jean de la Fontaine.
Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| AnaSuricata a răspuns:

Aici nu se fac teme! Mai bine sterge intrebarea pentru ca o sa-ti suspende contul.

| RiseUp a răspuns:

Hei
In primul rand, nu poti face un rezumat al unei opere liricewinking
In al doilea rand, pentru binele tau ar trebui sa deduci singur raspunsul unei cerinte date la scoala...La inceput o sa para greu, dar fara exercitiu nu te inveti niciodata. Vrei nu vrei, scoala se face pe proprii umeri.

Revenind. Opera evidentiaza subiectivitatea omului si faptul ca acesta nu trebuie sa judece, sa se ia dupa aparente.