| SatraBenzbest a întrebat:

am o mareeee problema! Profa de istorie ne-a pus sa citim pana lunea aceasta CAVALERII MESEI ROTUNDE.Si efectiv nu am gasit cartea la biblioteca si nu stiu cum sa fac acum.Am cautat zeci de rezumate pe internet si tot mi se pare putin! A zis profa ca o sa ne puna cate o intrebare la fiecare si daca nu stim ne da 4.Semestrul trecut am terminat cu 8 la istorie, si chiar e putin! Cum as putea sa adun cat mai multe informatii despre carte in asa putin timp?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.scribd.com/......e-Lumii-10

O găsești aici alături de multe alte legende culese de Alexandru Mitru. :D

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba in clasa la tine, sigur ti-o va imprumuta cineva!

| SatraBenzbest explică (pentru Violleta2022):

Dar,cand? ca acum e duminica, maine trebuie sa o prezint

| Jouliete a răspuns:

Cauta cartea pe aplicatia Scribd

| Violleta2022 a răspuns (pentru SatraBenzbest):

Dar pana azi ce ai facut?

Duminica dimineata, cand te trezesti, iti spuni prietenii si ii rogi sa te ajute sa gasesti cartea respectiva. Suni la rude sau la colegi de clasa si imprumuti de la ei.
O carte de 300 de pagini poate fii citita intr-o zi, chiar si de cineva mai incet la minte!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dar daca o asculti?
https://fisier.ro/download?f=37f436785ab

| MynameisRoxana18 a răspuns:

O gasesti pe watpad si cauta pe net.

| SatraBenzbest explică (pentru Violleta2022):

Mda...m-am obisnuit cu gandul ca o sa iau 4, mersi oricum

| SatraBenzbest explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult

| SatraBenzbest explică (pentru MynameisRoxana18):

Ma indoiesc ca pe watpad pot gasi asa ceva, dar mersi oricum

| MynameisRoxana18 a răspuns (pentru SatraBenzbest):

Eu am gasit