| niggasinparisxxx a întrebat:

Am vazut filmul "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" si in final Stefan moare, cum se termina de fapt? Ela chiar il insela? Sunt foarte confuz, nu prea inteleg. Cine ar putea sa imi explice pe scurt?

Răspuns Câştigător
| Irinα a răspuns:

Buna! Pai Stefan pleaca la razboi, iar Ela il inseala.Ranit,dupa o lunga spitalizare, revine acasa la Bucuresti.Gaseste o scrisoare anonima prin care este informat despre relatia disntre sotia sa, Ela si domnul G. Obosit, Stefan se desparte de ea, lasandu-i totul.

4 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Citeste carteahappy ela il inseala iar el pleaca lasandu-i ei tot, adica trecutul

| Holocaust a răspuns:

Niciodata sa nu mai faci greseala sa te uiti intai la film si dupa sa citesti cartea.
Daca ti-e lene sa citesti toata cartea, macar uita-te pe cateva rezumate.De obicei, filmul difera de carte putin.In film el moare, pe cand in carte...meh.Si da, Ela chiar il insela cu dubiosul ala de domn G.(Grigoriade).
http://krobby.blogspot.ro/......oapte.html

| Allinutza_Ally_1997 a răspuns:

Pai Stefan nu moare, ii lasa toata averea sotiei sale. Nu se stie sigur daca Ela l-a inselat, asta credea Gheorghidiu, nicaieri in carte nu e precizat clar ca ea chiar l-a inselat, el avea impresia asta.

| horansgang a răspuns (pentru Allinutza_Ally_1997):

Gresit. Este specificat faptul ca il inseala; el gaseste scrisorile in care era informat ca il inseala, cand ajunge acasa.