| Dany061030691 a întrebat:

Buna TPU..As vrea sa-mi recomandati niste carti pe care le-as putea citi ..imi plac cartile cu aventuri (Povestiri reale) cum ar fi Winnetou.Old Staterhand etc. Si de unde le-as putea cumpara.

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Dany! Iti recomand sa citesti "Calatoriile lui Gulliver" -Johnathan Swift, "Robinson Crusoe''-Daniel Defoe, "Robin Hood"-Henry Gilbert, "Comoara din insula''-Robert Louis Stevenson, "Moby Dick'-Herman Mellville, "Aventurile lui Tom Swayer", "Aventurile lui Huckleberry Finn'', "Print si cersetor", "Un yankeu la curtea regelui Arthur''-Mark Twain, "Toate panzele sus"-Radu Tudoran, "Singur pe lume''-Hector Malot, ciclul "Gestapo''(14 volume)-Sven Hassel. cauta-le pe site-ul elefant.ro sau la biblioteca scolii tale ori la cea judeteana. Lectura placuta si o zi faina iti urez!

| kteichd a răspuns:

Spartacus, Codul lui Davinci, sau carti de Sven Hassel am auzit ca sunt foarte bune si nu chiar asa scumpe, libris.ro sunt foarte ieftine cand mai prinzi reduceri