| Amaris111 a întrebat:

Bună TPU, as vrea sa scriu o poveste romantică, si as avea nevoie de idei ce s-ar intampla între băiat si fata, ceva foarte romantic ce v-ar placea voua sa vi se intample. Orice doar sa fie romantic.
Răspunsul cu cele mai multe idei primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| TheGreatPerhaps a răspuns:

Poate ca suna pueril, dar pe mine m-au atras intotdeauna cartile in care dragostea dintre fata si baiat se nastea, de fapt, dintr-o relatie initiala de indiferenta, aproape-ura si/sau tachinari. De la o relatie de indiferenta sa sa ajunga, in cele din urma, la o iubire fara margini.
Sau, stiu ca obisnuiam sa savurez si genul de poveste in care un el si-o ea aflati intr-o relatie stransa de prietenie, sa dezvolte sentimente profunde de dragoste.
Ca ultima idee ar fi un gen de poveste ca acela din literatura marilor clasici - unde el e un nobil ce se indragoste de o rebela domnita de la tara.
Oricum ar fi, sa stii ca povestile scrise cu sufletul ies, de obicei, pe masura asteptarilor.
Multa inspiratie iti doresc! :*

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu vrei pana la urma sa o scriem noi, nu?

| corolav a răspuns:

Domnișoară, matale vrei să scrii dar, din păcate, nu știi să scrii românește.
Textul pe care ni l-ai scris e o mostră de cît de nepricepută ești.
Eu zic să te lași păgubașă.
Nu e de matale o astfel de îndeletnicire.
Sănătate!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa se intample sa nu mai vad fete cat traiesc, restul -chestia cu romantismul... povesti.

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Indragosteste* big grin

| Amaris111 explică:

Nu sa o scrieti voi, doar sa imi dati cateva idei, de ce trebuie sa imi răspundeți urat, mai bine nu răspundeți.

| corolav a răspuns (pentru Amaris111):

Și aici e un text tare anapoda.