| patriciabianca39 a întrebat:

As vrea si eu o lista cu carti ce merita citite pana pe clasa a VIII-a, adica inainte sa fie prea tarziu.Astept sugestiile voastre si dau funda!

4 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Pai,nu e niciodata prea tarziu,mai ales pentru carti,ele nu stiu de termenul timp.Ti-as recomanda:Harry Potter, Sherlock Holmes, romanele Agathei Christie, Jules Verne, eu trec in clasa a VII-a si le-am citit.
Bafta si o lectura placuta. Funda?

| هوراس a răspuns:

Baltagul, Miorița, astea 2 neapărat trebuie citite happy

| airaad a răspuns:

In a8a iti trebuie la examen : D-l Goe, Baltagul, Popa Tanda, Miorita

| Bucurie_Bogdan_1998 a răspuns:

Colt alb, Miorita, La medeleni, iar daca iti plac cartile de aventura iti recomand Jules Vernetongue