| Erin28 a întrebat:

Buna, TPU!
Ce carte cititi acum? Eu am inceput seria "Tronul de estar", dar nu prea sunt impresionata de primul volum, pare cam comercial. Voua v-a placut? As vrea sa ma apuc de "O viata marunta"(daca ati citit-o, v-a placut?), dar nu prea mai am timp, invat pentru bac si nu mai citesc la fel de mult.

5 răspunsuri:
| MariaEElena0505 a răspuns:

Îți recomand dacă ai timp sa citesti Anii tinereții de Cronin. O carte superba. ‘)

| Erin28 explică (pentru MariaEElena0505):

Multumeac mult!
Sper sa imi fac timp. Imi place sa citesc orice si simt ca o sa imi placa aceasta lectura.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Erin28):

Nu ai pentru ce. Este cartea mea preferata. ‘)

| 91Bogdan91 a răspuns:

Momentan citesc "Razboi si pace" si daca nu ai citit-o chiar o recomand! De regula clasicii literaturii universale sunt buni.
Despre "O viata marunta" stiu doar ca plange toata lumea la ea.

| Erin28 explică (pentru 91Bogdan91):

Da, imi plac si clasicii, insa ziceam sa mai citesc si lucrari contemporane, pe care mi le-au recomandat si altii.
Multumesc mult! Am vrut sa citesc "Razboi si pace", dar as vrea sa am mai mult timp ca sa pot sa trec printre toate lucrarile pe care el am in plan.