| Alexia_Stefan_1998 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? As vrea niste carti asemanatoare ca si Harry Potter, Scoala fricosilor, jurnalul unui pusti, insemnarile unei pustoaice, marele nate, etc.
Vreau carti mai nou aparute ( 2009-2014 ), dau funda!

Răspuns Câştigător
| DeliaAmalia a răspuns:

Ai citit Fluturi? happy
Nu este chiar asemanatoare, dar este pur si simplu fascinanta!
Si pe cele mai "tari" le-ai enumerat tu... Citeste Padurea Spanzuratilor happy.
FUNDA?

4 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Seria Cronicile Wardstone - Joseph Delaney
Seria Jocurile Foamei - Susane Collins
Seria Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson
Seria Percy Jackson şi Olimpienii - Rick Riordan.
Miss Pregreine - Ransom Riggs.

Dacă vrei informaţii despre vreo una, întreabă-mă.

| Fintommi a răspuns:

Invitatie la vals, elevul Dima dintr-a 7 a, Fantomele ne stiu toate secretele, Nu plange sub clar de luna, Panza de paianjen ...cam astea au fost preferatele mele deocamdata

| melania23 a răspuns:

seria "Culorile Dragostei" ("Rosu de rubin", "Albastru de safir", "Verde de smarald") de KERSTIN GIER.
"Ingerul noptii" de Becca Fitzpatrick si continuarea (inca 3 carti).
"Sub aceeasi stea" (eng. "The Fault in Our Stars") de John Green.
"Jocurile foamei" (engleză: "The Hunger Games") de Suzanne Collins - sunt 3 volume: "Jocurile Foamei","Sfidarea","Revolta".
"Nu plange sub clar de luna" - de Heather Davis.
"Twilight saga" de Stephenie Meyer.

| carinacarolina2 a răspuns:

Ai putea citi colectia surorile bronte care are cinci volume cu niste povesti minunate. titlurile acestora sunt :jane eynre, shyrley 1 si 2, la rascruce de vanturi, si vilette