| AnaMaria18Carmen a întrebat:

Ce cărţi imi recomandaţi? Vreau sa cumpar de pe eMAG inca 5 carti, nu contează preţul. Dar nu am idee. Gen Fluturi de irina binder. E o carte excelenta. Am citit toate 3 volumele. Si insomnii. Am mai citit vara asta Fifty shades of Grey. Dark, descatusate, grey si iubire imposibilă. Ce mai pot comanda? (Link daca se poate)
Dau funda.

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

N-am citit cartile de care spui tu, nici nu sunt curioasa de altfel, dar iti pot recomanda carti de genul.
-Jurnalul unui Adam
-Despre fata urata a iubirii
-Imbratisari la Paris
-De vorba cu Emma
-Lolita

| CM7YRE a răspuns:

Poti sa tragi spre colectia Maze runner http://l.profitshare.ro/l/3803666 sau Harry potter https://www.emag.ro/......CH6C2BBM/, sunt foarte superbe (chiar daca s-au facut film nu-i aceeasi senzatie)

| AvalohAlyn a răspuns:

Cartile lui John Green(Sub aceeasi stea, Cautand-o pe Alaska, Orase de hartie etc)
Zi faina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara cartile lui Hermann Hesse, nici macar una nu te va dezamagi!

| EmiliaTonciuVasile a răspuns:

Cartile lui Dan Brown isi merita in toatalitate pretul, poate chiar mai mult, Simbolul Pierdut, Ingeri si Demoni, Codul lui DaVinci si Inferno sunt cele pe care le-am citit si nu le-am putut lasa din mana, Shining a lui Stephen King e foarte captivanta, e un pic de groaza dar e printre cele mai bune citite de mine.Cartile lui Dean Kontz sunt si ele foarte bune, daca iti place fantasticul si un pic de paranormal.

| zurick a răspuns (pentru EmiliaTonciuVasile):

O sa-ti iau si eu recomandarile inseama ^^

| Biabia123 a răspuns:

Hei, si eu am citit Fluturi si mi-a placut mult, mulu, mult.
Iti recomand sa citesti:
*Amurg-Stephenie Meyer(e o serie de patru carti, de fapt, dar e foaarte faina);
*Gazda-tot Stephenie Meyer.
P.S.Stephenie Meyer e o autoarea foarte faina, poti sa incerci si Chimista. Nu am citit cartea asta darprobabil e faina.
*O zi din sapte-Lauren Oliver, e o carte emotionanta prin subiectul pe care il abordeaza;
*Lucas-Kevin Brooks, e o carte cu romance si mister;
*Spușbera-ma-Tahereh Mafi. E faina, pe mine m-a cam deranjat stilul autoarei, dar ti-am scris-o aici pentru ca i-am auzit pe multi ca exact stilul autoarei le-a placut.
Memoriile unei gheise-Arthur Golden. Nu stiu daca iti place cultura asiatica, mie imi place foarte mult. Aceasta carte e despre o fata japoneza, dar e scrisa de un autor englez si... e foarte, foarte frumoasa.
*Jane Eyre-Charlotte Bronte, e o carte mai veche, dar am scris-o aici pentru ca e preferata mea si e... nu stiu cum sa spun decat frumoasa.