| JojoBleah a întrebat:

Buna Tpu.Cineva poate sa imi spuna si mie niste carti pentru adolescenti? Genul:dragoste,fantasy,thriller, mister.

Răspuns Câştigător
| lizzaa a răspuns:

Eu ador cartile scrise de John Green. It voi da titlurile in engleza pentru ca nu stiu bine traducera la toate: The fault in our stars, Looking for Alaska, An abundance of Katherines

De asemenea The perks of being a wallflower - Stephen Chbosky

Si dintre serii iti recomand:
The hunger games - Suzanne Collins
Divergent - Veronica Roth
Uglies - Scott Westerfeld
The maze runner - James Dashner
Delirium - Lauren Oliver

Eu le-am citit pe astea si mi-au placut foarte mult. Sper sa le gasesti si sa fie traduse toate, eu le-am citit online in engleza. happy

| JojoBleah explică (pentru lizzaa):

M am uitat la cele scrise de John Green, si mi au placut.Mi am cumparat 3carti(a 4-a era de scrisa de niste tineri din Romania:"Acluofobia. Zece povestiri macabre", pe care o sa o recomand dupa ce o sa o citesc.Multumesc foarte mult happy

10 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu acum citesc Cel mai iubit dintre pamanteni de Marin Preda.Incearca si tu!
Iti mai recomand romanele de Agatha Christie, Accabadora de Michela Murgia, Mataniile de Florence L.Barclay.
E suficient camdeodata. Termina-la tu pe astea si dupa iti mai dau titluri.

| Exilee a răspuns (pentru zurick):

Citesti tu romanele lui Agatha Christie? laughing

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

Da.''Misterul celor sapte cadrane''. Daca-s dusa nu inseamna ca nu citesc.Totusi cartea mea preferata este Mataniile de Florence L.Barclay.Apuca-te de ea si dupa promit ca o comentam(macar voi vedea daca avem aceleas gusturi)Si ia stai asa ce-i asa de amuzant? Sa-ti fie rusine.
App Stii cum se numeste cartea aia din mesajul care ti l-am trimis aseara la 22 fara ceva? Hai s-o citim amandoi pe aia daca-i stii titlul? O sa-mi placa sa ma contrazic cu tine.

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

Raspunde si nu mai renunta ca de obicei. Daca te comporti ciudat nu trebuie sa renunti.Si ma rog ce ti se are asa amuzant?(stiu sunt saloasa da tu ai inceput)?

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

Raspunde odata aici ca ma faci curioasa.

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

Raspunde odata.

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

Învață să nu ma fii laș. Este așa de greu să recunoști că ai râs ca un... fără să ai vreun motiv pentru care zici asta? Parcă tu erai ăla care cerea dovezi pentru orice afirmație care nu-i convenea și acum dovada la spusele tale este? Urăsc prefăcătoria de ce aș fi eu prefăcuta?! O să fiu enervantă până îmi răspunzi și nu mai ești un laș.Pun pariu că nici nu te vei uita la comentariul ăsta nici atât să-mi răspunzi. Sper să mă înșel.

| Florinaa123 a răspuns:

"The vampire diaries"
"Pretty little liars"
Sunt seriale dar le gasesti si sub forma de carti si sunt superbe.

| JJ16 a răspuns:

"Martora"-Nora Roberts.