| Diana2121 a întrebat:

Dati-mi va rog citate de dragoste, tristete, suferinta, dor... (de preferat ale unor autori si cat mai multe).Dau funda!
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Aimée34 a răspuns:

Dupa parerea mea, un site bun de citate este :
citatecelebre.net/citate-dragoste
Citatele mele preferate sunt :
„Nu te iubesc pentru ceea ce ești, ci pentru ceea ce devin când sunt cu tine." de Buchwald Art
„Sigur că există și dragoste la prima vedere, dar este întotdeauna bine să mai aruncăm și o a doua privire." autor necunoscut
„A iubi nu inseamnă a ne privi unul pe celălalt, ci a privi amandoi în aceeași direcție." de Antoine de Saint Exupery
"Nu iubești pe cineva pentru că este perfect. Iubești pe cineva în ciuda faptului ca nu este."de Jodi Picoult
„Cu cât judeci mai mult cu atât iubești mai puțin."de Honore de Balzac
Sper ca te-am putut ajuta!

1 răspuns: