| RoxxyMarry a întrebat:

De cateva zile imi propun sa ma apuc sa citesc o carte insa nu stiu ce. Imi puteti da si mie un top cu carti citite de voi va rog frumos? :*

Răspuns Câştigător
| Zeppa03 a răspuns:

Mihail Drumes - Elevul Dima dintr-a saptea
Alexandre Dumas jr. - Dama cu camelii
Guy de Maupassant - Bel Ami
Mihail Drumes - Scrisoare de dragoste / Invitatie la vals
Lev Tolstoi - Anna Karenina
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Dauphne du Maurier - Golful francezului
Margaret Mitchell - Pe aripile vantului
Ordinea este aleatorie, toate sunt cam la fel de frumoase. Succes.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Moara cu noroc - Ioan Slavici
Moromeţii - Marin Preda

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Enigma Otliei - George Călinescu

Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război - Camil Petrescu

Moromeţii - Marin Preda

Baltagul - Mihail Sadoveanu

Moara cu noroc - Ioan Slavici

Ion - Liviu Rebreanu

Iona - Marin Sorescu

Alexandru Lăpuşneanul - Costache Negruzzi, nu e carte, e nuvelă dar merită citită.

Spor la citit!

| Athée a răspuns:

Buna! Eu citesc carti de genul SF/ Fantasy... Poate ti se vor parea interesante.

-Seria: Fortele raului absolut de Kelley Armstrong ( 3 vol. : 1-Invocarea; 2-Revelatia; 3-Rafuiala )
-Jocurile foamei de Suzanne Collins
-Cartea pierduta a vrajitoarelor de Deborah Harkness
- Orasul oaselor - Cassandra Clare
- Balul fetelor moarte de Rachel Caine
Succes!

| 1dintrevoi a răspuns:

Nu am un top, dar iti propun Iain Hollingshead - Douazeci si cevawinking E faina!

| sparky34 a răspuns:

Incepe cu cartea Supa de pui pentru suflet - e o carte cu povesti motivationale si e usor de citit.

| サクラ a răspuns:

Pe aripile vantului, Laleaua neagra, Contele de Monte Cristo, Al5lea munte, Un veac de singuratate, Scrisoare de dragoste, Panza de paianjen

| CSIISC a răspuns:

Calatoriile lui Guliver mi se parecea mai tare carte

| XNicooxp a răspuns:

Eu iti propun Fortele raului absolut sau Jurnalele vampirilor. asta daca iti plac chestiile mai supranaturale. Daca nu, iti recomand "Privilegiul" sau "Iubitul virtual" mie mi-au placut foarte mult happy