| SweetCherry463 a întrebat:

De curand m-am apucat sa scriu o carte pe wattpad, insa nu prea am cititori.
Doresc sa imi dati cateva sfaturi in legatura cu aceasta! Cum pot sa am mai multe lecturi/ voturi?
De asemenea, vreau si pareri... cum e prima parte? sa continui povestea?
Multumesc!
Funda pentru cel care ma ajuta cat mai mult!
https://www.wattpad.com/myworks/48350150-banshee

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, pentru a avea mai multe lecturi si voturi abordeaza subiecte si teme specifice zilelor noastre, abordeaza mai mult tema dragostei combinata cu putina drama!

| dianuta99 a răspuns:

Cred ca cel mai simplu este sa scrii bine, corect si sa ai o coperta interesanta. Nu uita de titlu, trebuie sa fie unul care sa atraga cititorul. O descriere interesanta, dar sa nu dai foarte multe detalii pentru ca asa cititorul isi da deja seama despre ce e vorba si nu mai vrea sa o citeasca. Fii originala. Raspunde comentariilor, multumeste pentru voturi/follow-uri/listari, asa cei care vor trece pe la profilul persoanei respective se vor uita, poate, si la al tau.

| Katarina12 a răspuns:

Nu am momentan timp sa ma uit peste cartea ta, sunt destul de ocupata, dar scriu de 2 ani pe Wattpad asa ca iti pot da cateva sfaturi:
1. Posteaza des, zilnic daca se poate
2. Lasa comentarii la povestile populare
3. Raspunde la comentariile pe care le primesti.
4. Fiecare categorie are un forum, dai click acolo si ai un buton Share your story
5. Chiar daca primesti doar voturi, multumeste persoanei respective pe privat si cere-i parerea despre cartea ta
6. Socializeaza. Comenteaza si lasa voturi peste tot. Alatura-te discutiilor din sectiunea Clubs