| Lzehxo a întrebat:

deci vreau o lista de cateva cuvinte mai deosebite si expresii pe care le pot intregra intr-o compunere. Cuvinte care nu sunt folosite in vocabularul zilnic al oamenilor. Fara expresii despre anotimpuri. Merci, dau funda!

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Du-te ai vorbeste cu logofatul,winking.

| Bărbatul007 a răspuns:

Coroborat = împreună cu. Exemplu : Toate cele întâmplate aseara, coroborat cu acidentul de azi dimineață, mi-au făcut viața un calvar.
Speța = motiv, eveniment. Exemplu: Speța în care ne regăsim noi acum este dezolantă. bafta