| giuliaelena666 a întrebat:

Eu stiu engleza binisor,dar vreau sa invat mai mult,sa invat fraze si cuvinte noi si mai grele, dar sut clasa a 7-a si profesoara se limiteaza cu putin.De asta spun ca vreau sa ajung foarte buna la engleza. Poate cineva sa ma ajute cu niste propozitii,texte, cuvinte grele traduse?

Răspuns Câştigător
| TeGuppi a răspuns:

Nu este nevoie de asa ceva.
Eu de exemplu am invatat engleza din jocuri pe PC.Acum la 15 ani pot spune ca am un nivel avansat de engleza.
Din user name-ul tau, posibil sa fii fata.
Incearca sa te uiti la seriale/filme acoperind subtitrarea, sau daca ai optiune pe tv, dezactiveaz-o.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Citeste carti in limba engleza (ce-ti place).

| Jouliete a răspuns:

Invață din aplicația Duolinguo.