| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da cateva verbe care contin cratima atunci cand le scriem? Ofer funda! Cei care au chef de misto sa nu comenteze.

7 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Pe orice carte vei pune mana, vei gasi verbe de care cauti tu. Doar deschide o carte sau citeste ceva. Se pare ca iti lipseste aceasta activitate.

| anonimatasexy6 a răspuns (pentru Speranta12):

Buna! Sa știi că această activitate nu imi lipseste, am pus această întrebare ca poate sunt alte verbe de care nu am auzit și poate nu le-am văzut în cărți. Pa!

| Speranta12 a răspuns (pentru anonimatasexy6):

Eh, astea-s scuze. Tu deschide o carte si ai sa le vezi.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună.
O să încerc să te ajut.
Uite-l, ajută-mă, lovește-i, arză-te-ar focul, ia-mă, dă-te, făcându-l, bătu-te-ar... etc.
Asta e tot ce îmi vine în minte pe moment.

| Elelei a răspuns:

Tu nu ai chef sa-ti faci tema, sau esti mai jos de nota 2? Si mai ai pretentii, sa nu comentam! Pune mana pe o carte. Nu musca.

| AnastasiaSt a răspuns:

Scrie-mi, suna- ma, arata-mi, povestește-mi, iubeste-mă, desenează-mi, învață-mă, oferă-mi, spune-mi, corectează-mă, analizează-mă, șoptește-mi
Sper sa ti fie de ajutor raspunsul meu.

| AnastasiaSt a răspuns:

Intreaba-ma, sună-l, spune-i, găsește-o, apără-i