| ProudArriane a întrebat:

TPU! In Romania anilor 1930-1940, care erau cele mai bine vandute carti? Ce autori vindeau cel mai bine?

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

"Mein Kampf" de Adolf Hitler era probabil un bestseller in perioada aceea pe la noi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu, Cezar Petrescu. Nu stiu cat de bine vindeau, scriitorii erau saraci, mai multi bani facand prin colaborarea lor cu revistele literare.

| Maria_Anna_1995_iwQS a răspuns:

Poti cauta pe Google, top autori intre anii 1930-1940, eu zic ca o sa gasesti.