| alexbalasa847 a întrebat:

La un rezumat al unui volum de 500 pagini al unui roman; de cate pagini de caiet mare pot sa fac rezumatul?

Răspuns Câştigător
| ann19 a răspuns:

Eu la scoala faceam de 4-5 pagini si era destul de ok.La ce trebuie sa faci?

7 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Poti face rezumat de oricat binevoiesti tu. Cel mai bine e de o pagină de caiet studențesc.
Ideea e ca daca intri în amănunt cu unele scene trebuie de fapt să le rezumi pe toate în amanunt
Asa ca mai bine rezumat pe larg, o pagină

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Asta depinde de tine, cat de mare sau mic vrei sa scrii, cat mai pe scurt sau sa povestesti unele subiecte si cu amanunte.

| wolfshadow9996 a răspuns:

Depinde. Eu zic să-l faci mai pe scurt (mai puține detalii, mai mult ideea principală), şi s-ar putea să-ți încapă în 3 pagini. Acum, contează şi cât de mare scrii. Sper că te-am ajutat! big grin

| imspecial a răspuns:

Depinde de cat de detaliat vrei sa-l faci si de cat de importante sunt intamplarile.Nu poti trece peste ceva foarte important.Cred ca in maxim 3-5 pagini reusesti.

| Axy02 a răspuns:

Fiind rezumat trebuie sa fie cat mai scurt, deci MAXIM 3-4 pagini

| alexbalasa847 explică:

Trebuie sa fac rezumat la romanul David Copperfield( citit de la cap.1 la cap.30)

| ann19 a răspuns (pentru alexbalasa847):

Incearca sa evidentiezi si sa punctezi ce e mai important, firul romanului