| PinoDenisa19 a întrebat:

ma macina aceasta intrebare inca din clasa a 5 a. eu am citit o carte de la biblioteca scolii atunci si era ceva de genul cu 3 caini si o pisica si erau in Toronto si erau prieteni, se duceau pe la picnicuri etc. si cartea avea titlul ( incomplet il spun pentru ca asa imi amintesc. nu stiu daca e corect scris ) :... Puppo ( pupo, nu stiu. unul din caini. ) si chica( cica, nu stiu. numele pisicii ) in calatorie spre Toronto. As dori sa stiu daca stiti cumva cartea asta. eu aveam o bibliotecara mai ciudata si nu stia cartea, nu am retinut autorul. As vrea tare mult sa stiu cum se numeste si cine a scris-o. Daca ma puteti ajuta va multumesc daca nu nu e cu suparare. Noapte buna! :*

Răspuns Câştigător
| pyma a răspuns:

Aventurile lui Mickey, Taggy, Puppo şi Cica şi cum descoperă ei Toronto - Kati Rekai

http://www.okazii.ro/......-cica.html

| PinoDenisa19 explică (pentru pyma):

Multumesc foarte muuuult! :*:*

| pyma a răspuns (pentru PinoDenisa19):

Cu plăcere! happy