| Yasmine1999 a întrebat:

Mie, in general îmi place Romana, doar ca nu înțeleg o chestie. Când învăț o lecție, intr-o săptămâna, doua uit despre ce e vorba, dar dacă o repet îmi aduc aminte.(sunt clasa a 11-a, și n-as vrea sa învăț toate operele in a12-a sa-mi vina greu, asa ca m-am apucat de pe acum sa citesc cărțile)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand inveti papagaliceste, nu retii niciodata.
Daca inveti logic, citind si incercand sa intelegi logic ceea ce citesti, atunci retii o viata ceea ce ai invatat.

Bula
| Bula a răspuns:

"Repetarea este parintele cunoasterii" - spuneau deja si filozofii antici.

| Sn4k3 a răspuns:

Uiti dupa un timp si iti aduci aminte dupa ce repeti? NU SE POATE!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Ma gandesc ce ai facut pana intr-a 11-a daca abia acum ti-ai dat seama sau pus intrebarea asta laughing.

| Yasmine1999 explică (pentru Sn4k3):

Ce am făcut pana in a 11a? Am învățat draga.

| Lioana a răspuns:

Secretul e sa inveti logic, nu pe de rost. Sa te gandesti la semnificatia cuvintelor pe care le citesti.