| Tanasie_Maria_1992 a întrebat:

Puteti sa imi dati exemple de carti aventura si fantezie? Multumesc anticipat.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Astridmee a răspuns:

Aventură și fantezie... Pot să-ți recomand niște cărți care mi-au plăcut foarte multwinking
1. Harry Potter; J.K. Powling | 7 cărți + extra
2. Percy Jackson; Rick Riordan | 5 cărți + extra
3. Cronicile din Narnia; C.S. Lewis | 7 cărți subțiri
4. Divergent; Veronica Roth |triologie + extra
5. The Hunger Games; Suzanne Collins | triologie
6. Pe jumătate moartă (nu știu cine a scris-o) | serie
7. Evermore (nu știu cine a scris-o, again ) | serie
8. poate ți-ar plăcea „Twillight" dar mie personal nu mi-a plăcut seria
9. Inimă de cerneală! | serie + vol 2 „Sânge de cerneală" vol 3 „Moarte de cerneală"

SPER CĂ TE-AM AJUTAT Ohappy

| BookaholicGirl a răspuns (pentru Astridmee):

Eu citesc acum Inima de cerneala... Te sfatuiesc sa citesti Legenda de Marie Lu este trilogia mea preferata, poate iti place si tie...

| Astridmee a răspuns (pentru BookaholicGirl):

Da... Și Legenda e super tare
Îmi plac mult personajele! happy

| Tanasie_Maria_1992 explică (pentru Astridmee):

Am citit Percy Jackson si sunt entuziasmata sa ma apuc si de cele recomandate.Multumesc pentru ajutor!

4 răspunsuri:
| Sandu3 a răspuns:

Toata colectia lui Jules Verne. Aventura de la prima la ultima pagina.