| NuMaiConteazaNumele a întrebat:

Puteti va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat? puppy dog eyes
In curand e ziua de nastere a prietenei mele si ii plac foarte mult cartile. Eu cred ca ea ar prefera o carte de dragoste cu mult romantism in ea, puteti sa imi ziceti niste carti de genul va rog?
Chiar vreau sa fie fericita si sa o citeasca cu placere puppy dog eyes
Va multumesc mult! >big grin

Răspuns Câştigător
| Aayan a răspuns:

Compromisul inimii. Sincer. Mie personal imi place mai mult. >:d<
Sper ca alegerea ta ii va placea. :*

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| NuMaiConteazaNumele explică (pentru bursuc001):

Uita-te din nou la categorie si vei vedea ca nu am pus categoria "Dragoste si Sex", am selectat "Literatura".
La fel si tie big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru NuMaiConteazaNumele):

Ce frumos că ştiţi să mai şi "comentaţi", după ce că GREŞIŢI!

La ora la care ţi-am MUTAT eu întrebarea ( 14, 39 ), aceasta era POSTATĂ la categoria "Dragoste & Sex"!

Şi tu te "trezeşti" după 5 ore ( la 19, 38 ) să-mi "explici" că ai postat corect.
Probabil că tu îţi crezi explicaţia...

| NuMaiConteazaNumele explică (pentru bursuc001):

Scuza-ma dar eu asa imi aminteam ca am pus-o la literatura, nu imi amintesc sa o fi pus la Dragoste si Sex... Iarta-ma pentru prostia mea, cred ca am inceput de Alzheimer at wits' end

| bursuc001 a răspuns (pentru NuMaiConteazaNumele):

Acum, mai în glumă, mai în serios, te rog ca pe viitor să fi mai atent la ce categorie postezi.

O seară plăcută.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1. Biblia - mai ales Noul Testament are foarte multa dragoste.
2. Qvo vadis.
3. Camasa lui Hristos.

| Aayan a răspuns:

Invitatie la dans - Mihail Drumes
Nunta in cer - Mircea Eliade
Eat, pray and love - Elizabeth Gilbert
Compromisul inimii - Mary Jo Putney
Dansul pasiunii - Mary Jo Putney.
Mai sunt multe. Eu astea le-am citit si ti le recomand.
Daca mai doresti cauta pe net. :* Succes si spor in gasirea cadoului. >:d

| NuMaiConteazaNumele explică (pentru Aayan):

Hei iti multumesc mult pentru ideile de carti sunt chiar interesante povestile big grin.
Am ajuns sa am de ales dintre 2 carti care ma impresioneaza foarte mult...
Pe care dintre ele ai alege-o sa ii dai unei fete singuratice, emo care ii este oarecum frica de unele lucruri?
Si iti cer parerea, Invitatie la dans sau Compromisul inimii? happy
Multumesc mult esti chiar de treaba! love struck

| Aayan a răspuns (pentru NuMaiConteazaNumele):

Compromisul inimii. Sincer. Mie personal imi place mai mult. >:d<
Sper ca alegerea ta ii va placea. :*

| siliker a răspuns:

1001 de nopti sigur i-ar placea