| alexandramara a întrebat:

Spuneti-mi niste carti enigmatice, care au un final ramas"in aer" adica nu se stie finalul(sigur) cum sunt Enigma Otiliei si Cartea nuntii sau ceva de mister.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca nuvele precum: "La tiganci", "Moara cu noroc", "Sarmanul Dionis", "In vreme de razboi".

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell-geniala carte!happy

| Sylvye a răspuns:

Magicianul de John Fowles e cea mai buna carte care se potriveste descrierii pe care ai facut-o!