| kopotoru a întrebat:

stie cineva cat se poate castiga din publicarea unei carti online pe diferite siteuri, Google play, Goodreads?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știe nimeni cât se poate câștiga. Se publică în lume milioane de cărți anual, pe hârtie și online. Cartea ta este un produs de vânzare. Se vinde, câștigi. Dacă nu, nu. Are valoare, e apreciată de cititori, ai renume, ai făcut reclamă?

| JicaContra a răspuns:

Am scris o carte in care am repetat cuvantul "de rahat" pe fiecare pagina de 200 de ori, 100 de pagini
pentru cartea aia castig rahatul de pe toba, ca nu o cumpara nimeni

scriu un "bestseller" si se vinde in sute de milioane de exemplare, devin bogat cu spume, imi cumpar iaht si ma mut in "tarile calde"... definitiv

e ca si cum ai intreba cum s-ar vinde o masina?
pai e trabant la mana a 10a, daca cineva iti da bani pe el atunci ala e retardat mintal
e McLaren F1 vintage, vandut initial cu 1milion de $ si acum, dupa 50 de ani, in conditie PERFECTA, la licitatie face si 40 milioane de $