| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU sunt clasa a 11 a la profil tehnic si va rog sa imi ziceti operele la romana din care voi da simulare,nu gasesc pe internet, nu inteleg.Dau funda

5 răspunsuri:
| xutza a răspuns:

Https://profesorjitaruionel.blog/......ieducatie/

in partea de jos a paginii, o sa vezi programa pentru clasa a 11-a pentru toate materiile. limba romana este pentru toate profilurile. Iti sunt scrisi autorii canonici, dar tu la ora ai facut anumite opere care apartin lor. Mult succes!

| Monyyyyy explică (pentru xutza):

Si eu am gasit aia,dar profa o zis ca ne da numa Basmul, O scrisoare pierduta, Fantana dintre plopi, Seara pe deal, de aia o zis ca nu ne da

| xutza a răspuns (pentru Monyyyyy):

Si atunci de ce m-ai intrebi aici? laughing

| Monyyyyy explică (pentru xutza):

Pentru ca internetul zice una si profa alta de aia

| xutza a răspuns:

Pana la urma, crezi profesoara care probabil preda la o scoala de la tara sau ce spun oficialii?