| YouDie a întrebat:

Sunt Denisa si am 14 ani. Am observat ca trece vara si n-am reusit sa citesc 2-3 carti. ( am incercat eu, dar dupa 10 pagini m-am plictisit). Ce carti bune imi recomandati? (pe care le-ati citit sau ati auzit de ele), genuri: mister/magie/drama, ceva interesant oricum si iesit din normal laughing. Nu neaparat scriitori romani. Lasati si o descriere a cartii.
Scuzati greselile de ortografie, multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berlin alexanderplatz- alfred doblin, necromonicon- lovecraft, molloy- beckett, teorema- pasolini, metamorfoze- ovidius, predica despre caderea romei- ferrari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste literatura clasica

| under89 a răspuns:

Zece Negri Mititei, Către Zero - Agatha Christie
Interviu cu un vampir
Fantoma de la Operă
Sherlock Holmes
Trandafirul
Când mă vei întâlni
Liceeni in alertă - George Șovu

| Derp02 a răspuns:

Morometii, Padurea spanzuratilor.

| alexandrapuffy a răspuns:

Pai incearca "10 negrii mititei" e foarte tare si e cu drama.E o poveste in care 10 oameni sunt chemati de un om care pretinde ca ii cunoaste, dar pana la finalul cartii toti mor, criminalul fiind unul dintre ei
Bafta la citit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandrapuffy):

Bai inteligent-o stii cum se numeste asta? spoiler! tu spui finalul unei carti in care vrei sa afli cine este criminalul?, pai strici tot farmecul. Mda sa traiesti, mi-am mai si cumparat cartea, acuma ca stiu finalul nu mai are farmec. Sa nu mai faci asta niciodata!

| anamariascarlet a răspuns:

Cum sa imblanzesti un salbatic...este o carte foarte frumoasa.