| GeorgianaDragus a întrebat:

Unde as putea sa imi public cartea si sa fac bani din asta?
Se poate sa o pun online si sa fie cumparata?
Sau daca nu vreau in format electronic cum fac? Sa o public carte?

Răspuns Câştigător
| 1591 a răspuns:

Poti trimite un e-mail la o editura. Editura iti va raspunde trimitindu-ti un formular pe care tu va trebui sa il completezi (nume, varsta, ocupatie+ un fragment semnificativ din cartea ta) si sa il trimiti inapoi. Ei vor decide daca merita sainvesteasca in cartea ta. Succes!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Trimite la mai multe edituri ca sa ai mai multe sanse.

| PsychologistT a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu o editura, va trebui sa le prezinti cartea, sa o analizeze.
Daca merita, o sa ti-o publice.
Alta metoda, sa nu apelezi la editura, ar fi folosind internetul, sunt sute de site-uri care-ti ofera aceasta posibilitate.

| Paveliuc_Dan_1986 a răspuns:

Cauta-l pe google pe Daniel Zarnescu... el are tipografie, editura si un sistem super de a face marketing la astfel de produse happy Succes!winking