| LoveForYou000 a întrebat:

Vara aceasta mi am pus in plan sa citesc cateva carti, dar nu stiu ce laughing
De exemplu, nu imi plac cartile vechi scrise de Alexandru Dumas sau altii. Am citit de curand Divergent (Veronica Roth) si cred ca este cartea mea preferata. NU as vrea o carte de dragoste sau drama. Am citit Sub Aceeasi Stea (John Green) si sincera sa fiu nu m a impresionat.

Asadar, as vrea o carte cu personaje care sa fie adolescenti. sper ca are sens ce spun laughing Sa fie publicata de curand, nu vechitura de 100 de ani laughing Si daca se poate sa nu prea fie dragoste sau drama in ea. Carti care chiar mi au placut sunt : Divergent,Carrie, Micutele Mincinoase (sara shepard). Sper ca nu sunt prea pretentioasa happy

P.S. dau funda :X

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Iti pot recomanda ceva din genul horror/ mister care indeplinesc criteriile tale: Christine, de Stephen King, Intuneric, de John Saul si Creatura, de John Saul.

| Teardrop a răspuns:

Eşti varză. Da tot o să-ţi dau nişte idei.

Vrăjitor şi Vrăjitoare de James Patterson.

Nu recomand că-ţi va plăcea "Cronicile Wardstone" de Joseph Delaney. E pentru oameni inteligenţi...da' poţi încerca.

| Bogdanel97 a răspuns:

Salut! Uita-te si la film Divergent (ii la fel ca cartea) Ai mai putea citi Cronicile din Narnia (eu am citit cele 7 volume in 5 zile, ii interesanta), sau ai mai putea citi si Eragon. Am auzit ca o aparut si Twillight,(de Stephanie Mayer) poate ai vazut si filmul, care ii facut tot de aceeasi producatori care au facut si Divergent. Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

| OmNom a răspuns:

Cred ca cele mai bune carti care le-am citit in ultimul timp sunt Jocurile foamei si Alegerea si ar merita sa incerci sa le citesti. Spor happy

| XStephanieX a răspuns:

Citeste trilogia The hunger games de Suzzane Collins, daca ti-a placut Divergent iti va placea si asta si Starters de Lissa Price. Ambele sunt din aceeasi sfera cu Divergent big grin