| LoverMusic a întrebat:

Buna, TPU! Vreau sa citesc cărți scrise de autori japonezi, dar as vrea ceva mai modern, de preferat young adult.

(*ceva ca un anime, dar o carte, plină de emoții, trăiri și sentimente, care să arate puritatea vârstei adolescentine, sau de ce nu o dramă, ceva tragic, o carte la care să mă gândesc mult după ce o termin, ca un masterpiece, o carte care te-ar putea influența pozitiv sau schimba*)

2 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Bună! Ai putea să citești "Suspine tandre" de Yoko Ogawa sau "Femeia minimarket" de Sayaka Murata. Găsești câte ceva despre primul pe site-ul Povestiri pe scurt de lecturi școlare.

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

No longer Human- Osamu Dazai.