| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna TPU.
Vreau si eu sa citesc niste carti, si nu prea stiu titluri..ma puteti ajuta? Vreau sa citesc ceva cu vampiri, fantome, paranormal in general. Tocmai am terminat volumele (cele care au aparut pana acum) Academia Vampirilor, Fortele raului absolut si mi-au placut foarte mult. Mi-am downloadat si Vampirii sudului, dar le voi termina in cateva zile si dupa aceea nu mai am ce sa citesc.

Va rog sa imi spuneti care dintre sugestile voastre fac parte dintr-o serie(+ toate volumele din acea serie), si care sunt 'singure'.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Eu iti recomand seria scoala de vrazitorie, cuprinde 3 cart Scoala de vrajitorie, Puteri periculoase si Bestiile ataca, sunt scrise E. Rose Sabin si sunt destul de captivante, sunt momente in care ramai cu gura cascata, mai ales in in ultima carte pe la sfarsit este un pasaj care pe mine m-a lasat paf.Eu ti le recomand.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mircea Eliade-Domnisoara Christina
Joanne Owen-Maestrul papusar
Mircea Eliade-sarpele
Fantoma de la opera
Lectura placuta!

| annabountii99 a răspuns:

"O tabara de cosmar" e o carte buna
"Jurnalul unui pusti" nu e cu vampiri dar e amuzanta
"Maurice si rozatoarele sale educate" e destul de tare big grin funda?

| MasterOfDisaster explică (pentru annabountii99):

Autorii?

| annabountii99 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

"O tabara de cosmar" de Gina si Dann Gershon
"Jurnalul unui pusti" de Jeff Kinney
"Uluitorul Maurice si rozatoarele sale educate" de Terry Pratchett
"Insemnarile unei pustoaice" de Rachel Renée Russell

sunt foarte tari, le-am citit eu big grin FUNDA?

| mizantropuldinmine a răspuns:

La catergoria asta nu pot sa-ti recomand vampirii sudului -de care vad ca ai amintit
pe la ce volum ai ajuns?

| MasterOfDisaster explică (pentru mizantropuldinmine):

Doar acum seara am downloadat 11 volume. Maine ma pun sa le citesc.

| MasterOfDisaster explică (pentru mizantropuldinmine):

De fapt eu sunt 'pirata' si le-am downloadat de pe scribd.
http://www.scribd.com/collections/3618903/Charlaine-Harris-Vampirii-Sudului

:D

| mizantropuldinmine a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Am inteles, bine si asa

| Moldovean_Raluca_1988 a răspuns:

Incearca seria "casa noptii"(cu vampiri) de P.C. Cast,iar ceva mai scarry ar fi seria "Fortele raului absolut"(cu fantome,morti vrajitori,demoni, varcolaci), in caz ca, nu ai citit,"twilight" sau "vampire diaries","Nascuta la miezul noptii". Sper ca ti-am fost de ajutor, pentru ca si pe mine ma pasioneaza domeniul asta happy

| MasterOfDisaster explică (pentru Moldovean_Raluca_1988):

Am citit Casa Noptii, Fortele raului absolut, Vampire Diaries.
'Nascuta la miezul noptii' face parte dintr'o serie?

| Moldovean_Raluca_1988 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Da,dar nu a aparut decat drimul volum. Urmeaza sa apara si altele.