| WitchMya a întrebat:

Am vazut o carte care mi se pare intersanta si as dori sa mi-o cumpar. Este vorba de "Cartea pierduta a vrajitoarelor" de Deborah Harkness (...01979.html si doresc informatii despre ea in legautura cu modul in care este scrisa, daca merita sau nu cumparata si alte informatii uitile! Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Ce informatii pot sa iti dau :
E prima carte din trilogia "All souls " si din pacate singura carte tradusa in romana.
Actiunea se invarte in jurul unei profesoare de istorie, prin urmare cartea contine multe date si intamplari istorice (mai mult sau mai putin fictive). Pentru mine a fost usor plictisitoare, a avut ceva pagini de umplutura care nu prea isi aveau rostul.
Daca as fi sa o notez atunci povestea in sine ar merita nota 3 din 5.

| irbis96 a răspuns:

Nu am citit-o, dar are rating-uri bunicele :)

https://www.goodreads.com/book/show/8667848-a-discovery-of-witches

Eu cand nu sunt decisa asupra unei carti caut primele 2-3 capitole online si imi formez o parere~