| AneMarie94 a întrebat:

Buna tuturor!
Ce carti de psihologie ati citit si recomandati? Mi-ar placea daca ati putea face si o mica descriere cartilor recomandate.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima carte de psihologie, scris insasi de parintele psihologiei:
Psihoanaliza (de J. Freud).

Daca ai terminat facultatea de psihologie, este o carte excelenta pentru a invata metodologie si cazuistica observata chiar de autor, modul de a studia si a deduce cauzele problemelor si de a gasi rezolvare la ele, FARA sprijin exterior, ne-avand alti premergatori!

| doctorandus a răspuns:

Daca vrei un curs introductiv in psihologie (la nivel de primul an de universitate buna), vezi https://www.thegreatcourses.com/courses/psychology-of-human-behavior.html

| ROB3RT89 a răspuns:

Sunt mai multe, ultimele ar fi atitudinea este totul si puterea subconstientului!