| miha96 a întrebat:

unde as putea gasi toate operele lu wiliam shakespare online sa le citesc si in limba romana ...va rooog as vrea tare mult sa le citesc si

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pana le citesti tu online...te mariti/ insori!
Du-te la o biblioteca si ia cu imprumut volumele, pe care le poti savura in voie, in pat, la masa, in fotoliu, la iarba verde (cand o sa apara!)... Nu rastignit/a in scaun cu ochii in ecranul monitorului (laptopului )!

| miha96 explică (pentru Elianna):

De ce sa ma mai duc la biblioteca cand le pot descarca pe tableta? ..asa pot merg si in parc, sa stau si in fotoliu si sa si citesc in acelasi timp.

| Elianna a răspuns (pentru miha96):

Faci cum vrei. E o tara libera!

| pci27 a răspuns:

Http://www.azicitesc.com/14-opere-de-william-shakespeare/ O parte din operele shakespeariene.

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Sunt in engleza :http://www.britannica.com/......Opera.Daca sti bine daca nu iti cumperi carte...