| anonim_4396 a întrebat:

Urmează ziua de naștere a unui baiat cu care am început sa ies și i-am luat cadou o carte, as avea nevoie de niște mesaje drăguțe sau ceva as putea scrie in carte sa rămână ca amintire. Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Dacă și citit cartea, poți scrie pe prima pagina un rand, sau o propoziție care ți-a plăcut și când va ajunge acolo își va aminti de citat happy Dacă nu, poți cauta pe net citate de autorul respectiv (poți încerca să cauți chiar citate din cartea aceea, sigur în engleza vei găsi și va fi și mai interesant sa citească în engleza citatul, iar în carte să-l găsească în romana). Aici sunt câteva citate despre prietenie:

Cea mai mare aventura pe care o poti avea este sa iti traiesti visurile-
Oprah Winfrey

Un prieten adevărat te accepta asa cum ești, dar în același timp te ajuta sa devii asa cum trebuie sa fii.
Prietenii sunt familia pe care ti-o alegi singur.
Mai degraba as umbla in intuneric impreuna cu un prieten, decat singur si in lumina. Helen Keller
-William Shakespeare
Prieten este acela care stie cine esti, intelege cine ai ost, accepta ceea ce vei deveni si totusi, te lasa sa "cresti"in continuare (sau te iubeste in continuare).
Un prieten adevarat este cel care vine atunci cand toti ceilalti pleaca -Walter Winchell

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca scrii ce spune altul, atunci nu mai este personal.
trebuie sa ii scrii din inima ce simti tu, nu ce ar putea scrie unul sau una care n-are treaba si nici nu va cunoaste.
poti sa ii scrii gen, de la mine pentru tine, te iubesc, si sper sa iti placa, ceva simplu care vine din inima ta happy nu conteaza ce scrii, important e ca ai scris tu, din ce ai simtit.

| Tpufan123 a răspuns:

Spune-i ce inseamna pentru tine, care e parerea ta de cat timp ai apucat sa il cunosti, chestia asta ar trebui sa isi faca treaba! Bafta si sarbatori cu bine :*

| alex241 a răspuns:

Dragă prietenul meu,
Iți doresc multă sănătate, fericire și imi doresc să ne petrecem tot mai mult timp impreună.
Te pup. Cu drag a ta iubită (numele)