| enTine a întrebat:

Vreau să încerc să scriu o mică carte, mai mult de 50 de pagini. Încerc să caut vreo denumire, însa n-am idee. Ceva dragoste cu fantastică. =) Preferatele genuri cum aş expica mai bine. Şi nişte nume al eroilor, fată şi băiat. Am auzit de la mulţi că dacă vrei ceva trebuie să încerci şi nu să stai şi să aştepţi să se facă singur.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca titlul cartii este determinat de subiectul ales-sunt sigura ca in momentul in care ideea principala a cartii este conturata, vei avea si titlul ei.

9 răspunsuri:
| CinevaCuNumeDiana a răspuns:

Sa citesti omul invizibil de herbert wells! e foarte interesant. Sau Prin foc si sabie

| CinevaCuNumeDiana a răspuns:

Ca denumiri :
Istoria unui erou
Denisa si cele 3 muschetari big grin
Inceputul unui inceput
Dragoste la mijloc de drum
Fata+baiatul = o istorie big grin

| Exilee a răspuns:

Pentru casa scrii o carte, un roman, un basm trebuie sa ai profunzime, o viziune subiectiva intr-o mare masura asupra realitatii, sa incerci sa te autodepasesti, iar vocabularul tau sa nu-l faca pe cititor sa ti-o lectureze asa "fortat", ci de bunavoie.

| vangaelis a răspuns:

Deci titlu nu ar trebui sa te preocupe. scrie povestea intai.

| GrumpyGirl a răspuns:

O umbra in noapte
O zi pierduta, un an pierdut
Adancurile marilor
Tristete fara de sfarsit
Inima sfasiata
Gasirea originei mele
Viata dupa moarte
Iubirea pierduta si regasita
funda?

| Wøodenpints a răspuns:

O altă victimnă twilight.

Vrei să începi să scrii o carte (care presupune o cantitate enormă de imaginație) dar nu te duce capul nici cât să găsești un titlu și două nume? Îmi și imaginez ce lucrare de-o calitate incontestabilă vei scoate.
Cred că mai întâi ar trebui să înveți să te exprimi că ești cam praf la capitolul ăsta, după care să te apuci de scris cărți.

| Sadic a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bine spus, toată lumea vrea în zilele noastre să scrie o carte, dar nimeni nu ştie ce înseamnă asta. pariez că dacă-l întrebi cine e Albert Camus nu are habar, iar dacă-l pui să se exprime corect e praf laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru Sadic):

Dacă o pui. Că cică e femelă.

| Sadic a răspuns (pentru Wøodenpints):

Hahaha..bine spus laughing