| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi recomandați câteva cărți Sf/ mister/ dragoste pe care le-ați citit și care vi s-au părut fascinante.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Maestrul papusar
La rascruce de vanturi
Rebecca
Verisoara mea, Rachel
Pe aripile vantului
Invitatie la vals
Elevul dima dintr-a 7-a

| NLS a răspuns (pentru Adry05):

Prima si ultima, trecute pe lista, mulciumeshc!
Invitatie la vals inca nu am citit-o, dar am recuperat-o, (mai bine spus, am recumparat-o de la anticar, caci o aveam demult in biblioteca, dar mama tot obisnuia sa dea imprumut, si...).

| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Cu mult drag, si eu parca tot de la tine am luat niste carti laughing. PRima e destul de ciudata, aia mi-a placut la ea, dar am citit-o acum ceva ani si nu-mi amintesc exact care era treaba, cred ca o s-o recitesc iar Elevul dima a ramas cartea mea de suflet, e o carte mai mult pentru adolescenti totusi, e viata unui baiat de liceu si toate lucrurile prin care trece, dar e minunat scrisa si nu e stilul ala de azi pentru povesti de genul, e totul foarte profund, frumos scris si chiar simti o emotie si nu vezi dialogurile de azi cu "am fost sa mananca un sendvis" sau mai stiu eu ce. laughing

| Dalmore a răspuns:

Orice de Asimov, H.G. Wells si Clarke.

| Elena9328 a răspuns:

Mary Jo Putney - Umbrele trecutului.
Însă are mult mai multe cărți foarte, foarte interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maestrul și Margareta