| GeorgianaDragus a întrebat:

Vreau sa public o carte. Ce editura imi recomandati?
Si. editura imi alege coperta etc?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De regulă, în zilele noastre, editurile nu publică foarte ușor autori necu noscuți.
Trebuie să fii cu totul excepțional ca vreo editură să se învrednicească să te publice pe banii ei.
Cel mai adesea scriitorii începători își publică materialele pe cheltuială proprie.
Coperta o concepi singur, o discuți cu editorul și încercați să ajungeți la o înțelegere.

| ElenaSA a răspuns:

Ce editura? Poti sa trimiti la mai multe edituri sa vezi care vrea sa publice.Nu este asa usor.Este o munca titanica si de cele mai multe ori sfarsesti prin a plati tu costul publicarii.

| AsAsSiN2004 a răspuns:

Despre ce este cartea? A? A? A?