| Axenaxel a întrebat:

Buna ziua
Am o intrebare care vreau sa vi-o pun:
Caut un text din literatura contemporana, deoarece eu si inca 3 baieti v-a trebui sa jucam o scena din acel text, revenind la text, vreau neaparat sa fie din literatura contemporana deoarece nu necesita costumatie. "Jurnalul unei adolescente" deja s-a jucat la mine in clasa, deci ati putea sa-mi sugerati un text asemanator?
Multumesc anticipatbig grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beckett, sartre, ionesco?

| Axenaxel explică:

Cand ziceam ceva asemanator ma refeream, la ceva din timprile noastre(dupa 2000). "Jurnalul unei adolescente" este un text din acest gen.