| PaltineanAlex a întrebat:

Buna ziua! As dori sa stiu daca cartea Apocalipsa (de Stephen King) de la editura Armada este versiunea cartii complete and uncut.

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu pot să-ți spun exact, eu am găsit-o mai de mult în format electronic și încă o mai am dacă te interesează totuși. E în format docx și sunt 3 volume.

| Miriam_Diana_1998 a răspuns:

„Profeție. Alegorie. Satiră. Realism. Fantezie. Apocalipsă. Un roman total!"
The New York Times Book Review

Una dintre cele mai înspăimântătoare și verosimile apocalipse scrise vreodată: un virus distruge lumea și o aruncă într-o bătălie între bine și rău, pe viață și pe moarte.

Un angajat evadează dintr-un laborator, neștiind că e purtătorul unei arme letale: o mutație de supergripă care va omorî 99% din toată populația lumii în doar câteva săptămâni.

Cei care supraviețuiesc sunt terifiați, dezorientați și au nevoie disperată de un lider. Vor avea de ales între o bătrână de 108 ani, care pledează pentru o comunitate pașnică, și Randall Flagg, omul în negru, care încurajează haosul și violența.