| razvannedea7 a întrebat:

Buna ziua, recent am descoperit ca sunt atras de carti si as vrea o recomandare privind niste titluri pe care sa le citesc in viitorul apropiat. As fi interesat de ceva legat de comunism in Romania dar si ceva cultura generala chiar si business, cateva recomandari m-ar ajuta enorm de mult. Va multumesc

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-o și p-asta:

https://www.clb.ro/......48029.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

­poti sa incepi cu cateva din cele pe care ar trebui sa le citeasca toata lumea: crima si pedeapsa, 1984, arhipelagul gulag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand aplicația TheStoryGraph. Completezi un mic formular cu genul de carti pe care ti-ai dori sa le citesti și iti va oferi recomandari. De asemenea poti căuta si pe google topuri de carti pe diferite genuri, dar sa o faci in limba engleza. Nu cred ca TPU te poate ajuta foarte mult in acest sens. O alta resursa foarte buna este si Youtube-ul. Dar nu uita sa cauti in engleza. La noi sunt mai putine resurse.