| Cortex a întrebat:

Vreau sa invat engleza cat de bine posibil deoarece voi pleca in Anglia asa ca va rog sa-mi spuneti o aplicatie sau un program care v-a ajutat si pe voi.Stiu da si eu search pe google,asa ca lasa-ti-o balta, vreau doar raspunsuri de la oameni care au trecut prin asta.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Duolingo, clar! Are asistenta in limba romana si e interactiv.
E structurat pe grade de dificultate. Incepi cu esentialul si avansezi pana te perfectionezi.
Are imagini dupa care sa recunosti obiecte, oameni, animale, etc.
Contine si partea audio, pentru a auzi pronuntia cuvintelor.
Si, mai mult decat atat, e gratuit.
https://ro.duolingo.com

| anonim_4396 a răspuns (pentru dannyel86):

Duolingo nu traduce bine. laughing)))))))

6 răspunsuri:
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Mie mi se pare foarte bun BBC learn English

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duolingo nu e o aplicație bună. Traducerile nu-s ok și doar te încurcă la timpurile verbale. Recomand cărți, filme și dicționare. Mergi la bibliotecă și cere cărți pentru începători și avansați. Dacă ai pe cineva care te poate ajuta la partea de dialog, este și mai bine. Exersați în parc. Vorbiți chestii generale, ce filme ați văzut, ce păreri aveți despre diferite subiecte.

| Țoglă a răspuns:

Duolingo, poliglot

| Dezsi_Pavel_2003 a răspuns:

Eu am invatat multa engleza comunicând cu jucatori la care engleza este limba materna dar am invatat si cu o aplicatie de pe Android numita Ìnvata engleza cu Duolingo`.

| Rypzor a răspuns:

Duolingo