| Darkela a întrebat:

Cam cat cititi cand aveti timp? happy Aveti de gand sa cititi vara asta? Daca da, ce anume?

Răspuns Câştigător
| droid96 a răspuns:

Pai, asa cum ai zis, cand am timp liber.
Nu am o norma, si nu citesc de fiecare data cand am timp liber ( ma mai uit la seriale, filme, muzica, scoala..., mai ies cu bicla, etc.), desi citesc destul de mult. M-am apucat sa citesc acum un an, si pana acum am citit 40 de romane. Cel mai mult am citit 150 de pagini intr-o zi big grin
Vara asta vreau sa citesc si ultimele 2 carti din seria Harry Potter, si continuarea de la Cei 3 Muschetari: Dupa douazeci de ani si Vicontele de Bragelonne. Sau poate ca voi mai citi ceva de Dan Brown si Stephen King...
Ia zi, tu ai citit ceva interesant?

| Darkela explică (pentru droid96):

Um,da. Shining / cimitirul animalelor / Carrie / Talismanul de Stephen King si Trilologia Fifty Shades sunt cele mai interesante. Bafta multa la varaa!

21 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

În ultimu' timp am fost cam leneşă...
Vara asta vreau să citesc Stephen King.

| kteichd a răspuns:

Cam 1-2(maxim 4 ore in unele zile) ore ca mai mult nu am liber. Vara asta vreau sa citesc cele 5 din 6 carti ale lui Dan Brown.
Codul Lui DaVinci- citit
Simbolul Pierdut- Urmeaza
Ingeri si Demoni- urmeaza
Conspiratia- urmeaza
Fortareata Digitala- urmeaza

Si daca iese pe la inceputul lui 2014 si Inferno in romana si aia.

Plus carti despre nazism si Hitler

| droid96 a răspuns (pentru kteichd):

Cum ti s-a parut Codul lui DaVinci? Am fazut filmu acum vreun an, si a fost destul de interesant. Bate filmu cartea (stiu ca prin romanul asta a iesit in evidenta Dan Brown)?
Pana acum am citit de Dan Brown doar Fortareata Digitala si Simbolul Pierdut.

| ElectronicSound a răspuns (pentru droid96):

Ii faina cartea doar ca toate cartile incep la fel (mie asa mi s-a parut) cu MR. bate cartea filmu', oricum

| Darkela explică (pentru kteichd):

Considera ca ai si tu o funda...
P.S - ce patetic suna.

| kteichd a răspuns (pentru Darkela):

Ce suna patetic? Scuze dar nu inteleg la ce te referi.

| Darkela explică (pentru kteichd):

Fazele astea cu " fundita ".

| kteichd a răspuns (pentru Darkela):

Aaa. e ok.

| lexiatanasiu a răspuns (pentru kteichd):

Cartea Inferno de Dan Brown va aparea in limba romana pe 26 august. Mai multe detalii ai aici
http://www.librex.ro/dan-brown-inferno

| kteichd a răspuns (pentru lexiatanasiu):

Multumesc mult... daca sa putea as da funda happy

| kteichd a răspuns:

Droid96 Cartea e mult mai complexa si unele scene nu sunt cum e in film alta senzatie... Da e foarte bine ca ai vazut si filmul ca poti sa iti imaginezi tu singur dupa aceea fiecare parte a cartii un fel de film al tau si e diferit intr-un mod placut.

| Wolfszeitt a răspuns:

Depinde de carte. De exemplu, din Persepolis nu mi-am scos nasul până când nu am ajuns la ultima pagină, iar cu Fahrenheit 451 mă chinui și acum, deși îmi place.
Pentru vara asta am Jurnal din anul ciumei - Daniel Defoe, Mitago - Robert Holdstock și Flori pentru Algerion - Daniel Keyes, momentan. Asta până fac rost de seria Game of thrones a lui George R. R. Martin.

| B343 a răspuns:

Eu am citit 4 carti (Jocurie Foamei 1, 2 si 3 si Cele 13 motive - care a fost chiar nasoala rau de tot...am tot citit printre randuri) in ultimele 2 saptamani happy...Da, citesc, dar doar cand gasesc ceva bun care merita (gen Jocurile Foamei). Vara asta sper ca o sa mai gasesc ceva ca lumea de citit. Tu ai citit ceva interesant? happy

| Darkela explică (pentru B343):

Chiar te intereseaza? Daca da, am citi multe carti de Stephen King si Chimie perfecta.

| B343 a răspuns (pentru Darkela):

Chimie perfecta am citit si eu, dar doar vol I, pentru ca nu prea mi-a placut straight face

| Darkela explică (pentru B343):

Fiecare are gusturi diferite.O sa citesc si ceva din ce ai spus tu ( jocurile foamei ).

| Lucică1998 a răspuns:

Daca citesc o carte interesanta pana nu mai pot de oboseala (stau si cu lanterna seara si citesc)

| RosszeJolie a răspuns:

Eu una nu am mai citit o carte de ca-ti va anii laughing

| rozzana a răspuns:

Pai pana la 3 ore si de citit vreau sa citesc multe carti cum ar fi "Razboinicii Nilului" "'Alegerea Sofiei" " Departe de lumea dezlantuita"
daca cauti o carte buna si iti plac cele din sec 19 iti recomand "Tess d'Urberville"