| BeYourSelf7 a întrebat:

Cam pe la ce varsta se citeste "Mizerabilii" de Victor Hugo?

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Cand crezi ca esti pregatit si stii ca o sa o intelegi cum trebuie.

7 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Citeste-o cand vrei tu. Eu am citit-o intr-a noua sau a zecea, nu mai stiu sigur.

| drogh a răspuns:

O citesti cand doresti. Nu are o varsta precizata. Dar mai bine este daca o faci cand poti sa intelegi cu adevarat continutul si sa fii atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| andrw1929 a răspuns:

La orice varsta (oricum nu te apuci sa o citesti acum la 8ani laughing ) cand crezi ca vei intelege cartea!
Succes!

| Athée a răspuns:

La acea varsta cand te simti pregatit pentru ceva mai complicat decat cartile studiate in generala. Poti incerca si pe la 12 ani, eu am citit la 13 si am inteles, chiar si acum mai tin minte ce am citit. Spor la citit.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie neaparat o varsta anume dar nici sa citesti asa ceva la 9, 10 ani.nu cred ca ai intelege mare lucru.cred ca trebuie sa fi pasionat de citit ca sa intelegi o carte cand o citesti

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

O citeşti când vrei tu, trebuie doar să înţelegi ceea ce citeşti.