| AvalohAlyn a întrebat:

Când ai multe cărți cumpărate și nu știi ce să citești mai întâi ce faci? Parcă le-as vrea pe toate odată.laughing

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cunosc senzatia. Trebuie, totusi, sa incepi cu una dintre ele.
Eu am avut, o data, doua carti pe care le citeam in paralel: una in rucsac, pe care o citeam in tren, tramvai si alta pe noptiera, pentru seara, inainte de culcare.
A trebuit, insa, multa putere de concentrare, mai ales ca cele doua carti erau in limbi diferite, niciuna in romana.

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Săracele cărți!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am problema asta. Până la urmă merg pe intuiție laughing. Citesc titlurile și îl aleg pe ăla care îmi sună mai frumos sau interesant în momentul acela.